O nás

 

Inaessentials je bulharská rodinná spoločnosť, ktorá sa už viac ako desať rokov zaoberá organickým poľnohospodárstvom a ekologickým spracovaním éterických olejnín.
Spoločnosť pestuje na svojich poliach levanduľu, ruže, škumpu, rumanček, šalviu a iné. Od pestovania, cez výrobu až po balenie sa všetky procesy vykonávajú priamo tu, v Bulharsku, v krajine známej svojimi ružami a prírodnou kozmetikou.

Majiteľka - Veselina Ralcheva - je jednou zo zakladateľov a prvou predsedníčkou Asociácie ekologických poľnohospodárských podnikov v Bulharsku - Bulharskej asociácie biologických výrobkov. V roku 2019 získala ocenenie "Organický farmár roka".

Príbeh Inaessentials

V roku 2019 dostal Veselinin syn Vasil počas štúdia vo Veľkej Britnánii nápad založiť online obchod kde budú ponúkať produkty. Vasil mal na starosti obchod a reklamu, jeho sestra Elena sociálne médiá a zákaznícku podporu. Administratívy sa ujala Veselina a o produkciu sa stará jej manžel Nikolaj.

Všetko to začalo jednou reklamou na Facebooku, pod ktorou sa čoskoro objavil prvý pozitívny komentár. Čoskoro sa značka dostávala stále viac do povedomia ľudí a to motivovalo rodinu pokračovať v tom čo robia. Po 3 mesiacoch zmenili stratégiu a implementovali 2 nové taktiky.

1. Dať svojim zákazníkom úplnú slobodu - zákazník má právo na úplné vrátenie peňazí v prípade nespokojnosti, bez potreby vrátenia produktu. Týmto spôsobom nie je žiadne riziko pre zákazníka a potenciál dať šancu výrobkom sa mnohonásobne zvyšuje.✅

2. Druhou zmenou je zmena marketingu, namiesto fráz ako "kúpte si náš produkt, zaručene pomáha" rozprávajú príbeh naši zákazníci - takto dokáže byť naša značka oveľa bližšie k svojim zákazníkom.✅

Hlavným poslaním značky Inaessentials je vždy uspokojiť zákazníkov a stavať ich na prvé miesto, pretože veríme, že tak sa dá vybudovať niečo veľké.

 


Všetko sa začalo v Bulharsku vo februári 2019, kde je Inaessentials druhým najväčším a najuznávanejším obchodom s prírodnou kozmetikou.

Vo februári 2020 sa zrodila stránka Inaessentials.de a spoločnosť začala pôsobiť v Nemecku, kde narazila na novú kultúru a tomu prispôsobila aj spôsob fungovania obchodu v krajine. Inaessentials sa rýchlo prispôsobila požiadavkám zákazníkov a Nemecko sa stalo najväčším trhom pre produkty Inaessentials.

V marci 2020 vzniká inaessentials.ro. V Rumunsku si zákazníci našu rodinnú značku ihneď obľúbili a veľa ľudí dalo produktom od začiatku šancu. Na začiatkoch boli logistické problémy ale všetko sa vyriešilo a Inaessentials sa v Rumunsku teší veľkej obľube.

Vo veľkej Británii sa obchod spusil v máji. Vasil vždy sníval o založení obchodu v krajine kde študoval (univerzita v Readingu). Prebral vedenie značky vo Veľkej Británii a taktiež sa venuje zákazníckej podpore.

V júni bola spustená stránka inaessentials.sk. Na Slovensku sa od prvého dňa teší veľkej obľube. Blogy, ktoré rozprávajú príbeh Inaessentials majú úspech a sme spokojní s našou myšlienkou podnikať na Slovensku.

 Inaessentials.pl sme spustili v auguste 2019 a aj napriek pomalšiemu štartu sa ukázalo, že keď ľudia začali zdieľať svoje pozitívne recenzie na naše produkty, začalo to na poľskom trhu fungovať.

 

Inaessentials.cz sme spustili koncom augusta. Naša rodina dlho odkladala spustenie českého obchodu, pretože sme mali problém nájsť vhodného človeka, ktorý žije v Česku a pomohol by nám s prevádzkou obchodu. Hneď ako sa nám to podarilo, spustili sme obchod. Už po 3 mesiacoch sme v Česku zažili najlepší mesiac predajov našich produktov.

Inaessentials.nl sme spustili týždeň po Českej republike. Toto bol pre nás zatiaľ najnáročnejší trh. Aj napriek snahe sa nám nedarí získať zákazníkov, keďže sú zvyknutí nakupovať v lokálnom online obchode - bol.bg. Doteraz skúšame rôzne stratégie a tejto úžasnej krajiny sa nevzdáme.

Inaessentials.it. MAMMA MIA! Áno, milujeme Taliansko a sme veľmi šťastní, že 20. novembra sme práve do Talianska odoslali prvú várku našich prírodných vôd. Ešte je príliš skoro na recenzie, no veríme, že ľudia v Taliansku si k našim produktom nájdu cestu. 

Inaessentials.es. GRACIAS! Náš španielsky obchod sme spustili 1. decembra 2020 a hneď na začiatku sme zaznamenali obrovský záujem, nadaľej však tvrdo pracujeme a rozvíjame naše služby.

Inaessentials.pt - Porto! Jedno z najkrajších a najobľúbenejších miest na svete. Sme veľmi radi, že môžeme ponúkať naše domáce produkty tak ďaleko od nášho domovského mesta. Mali sme problémy s odosielaním tovaru, ale našli sme skvelého prepravného partnera a veríme, že Portugalsko má obrovský potenciál.

To je náš príbeh, ktorý píšete neustále vy spolu s nami.

 

Veríme v to, čo robíme a sme si istý, že milým prístupom k zákazníkom a komunikáciou s nimi, odpovedaním na ich potreby a dotazy má InaEssentials potenciál stať sa niečím veľkým. Ako skvelé to môže byť! Sľubujeme, že navždy budeme mať hodnoty ako malý rodinný podnik, pretože je to dôvodom nášho úspechu. 

Nakoniec, chceme sa vám skutočne poďakovať za váš čas na prečítanie si našeho príbehu rodinnej značky. Z tohto dôvodu by sme vás chceli prekvapiť zľavou 25% so zľavovým kódom na všetky samostatné produkty: RODINA25


Využite to hneď teraz TU

Hodnotiace medaily Judge.me

Judge.me Diamond Monthly Record Shop medal
Judge.me Gold Authentic Shop medal
Judge.me Gold Transparent Shop medal
Judge.me Top 100 Trending Shops medal
Judge.me Top 1% Shops medal